Bez názvu.png
11894494_483021205209404_7286750774032785244_o.jpg
     V roce 1997 jsem si koupil z chovatelské stanice Framato fenu Netty Framato Rolau. Při výběru jsem měl šťastnou ruku, neboť její výstavní výsledky byly velmi dobré.Jejím velkým úspěchem byla v r.1998 KVV Mladá Boleslav, kde si vybojovala v dospivající trídě první místo VD1-Vitěz třídy. Zúčastnila se také v tomto roce světové výstavy v Německu, kde z počtu 215 byla 74. Svoji kvalitu předváděla jak na výstavách u nás,tak i v zahraničí např. Slovensku, Polsku, Rakousku, Německu. Tato fena se stala zakladatelkou chovatelské stanice něm. ovčáků Lonadard. Jména rodiču Netty ( Lord x Dana) jsem použil k vytvoření názvu Lonadard.  

        Založením této stanice se tak odstartovala má chovatelská dráha. Hodně  jsem cestoval a poznal mnoho nových lidí. Snažím se být na svůj chov přísný, odchovávat  jedince zdravé,v povaze vyrovnané a po exterierové stránce na co nejlepší urovni.

     Chov něm.ovčáku není na rozdil od jiných plemen tak jednoduchý. Uchovněný jedinec musí splňovat mnoho požadavků, které jsou na něj kladeny např.zdraví psa + RTG, DNA, složená zkouška z  výkonu, bonitace, výstava. Za dobu mého chovu jsem co do počtu vrhů otočil 2x abecedu. Možná se může zdát, že je to jednoduché, ale není tomu tak. Byly chvíle kdy se daří, ale přišly okamžiky, kdy byste nejraději se vším skončili. Genetika neni tak jednoduchá jak se zdá a příroda si stejně udělá "své".

    
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one